Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Używane są one w celach statystycznych oraz by ułatwić korzystanie z serwisu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zgodnie z unijnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO) informujemy, że dane osobowe użytkowników
nie są przechowywane ani przetwarzane przez Administratora strony internetowej.

Polityka prywatności w naszym serwisie

pokmertfotki"Pokój Mertona" - wywiad z o. Edwardem Janem Michowskim SVD, rektorem Domu Misyjnego w Laskowicach

KK: Jak to się stało, że zainteresowałeś się zakonnikiem z innego Zakonu?

EJM: Już w nowicjacie w Pieniężnie, w latach 1967-1969, zetknąłem się z książkami Mertona. Pamiętam szczególnie Znak Jonasza, która to książka stała się literackim i duchowym wyrazem tego, co przeżywałem, jako młody nowicjusz.

K. Syn Boży, Pan nieba i ziemi, stał się człowiekiem i zamieszkał pośród nas. Z wdzięcznym i radosnym sercem wołajmy do Niego:

W. Pozostań z nami, Panie.

- Panie Jezu Chryste, Ty razem z Maryją i Józefem uświęciłeś życie rodzinne, pozostawaj z nami i pozwól przyjmować Ciebie jako naszego Gościa i czcić jako Głowę naszej wspólnoty.

Thomas Merton21 listopada 2014 roku, Prowincjał Polskiej Prowincji Zgromadzenia Słowa Bożego, o. Eryk Koppa SVD, podczas skromnej uroczystości z udziałem kilkunastu Współbraci, zainaugurował oficjalne istnienie Pokoju Mertona w Domu Misyjnym św. Arnolda Janssena w Laskowicach.

Pokój Mertona to przede wszystkim biblioteka, zawierająca znaczący księgozbiór książek Thomas Mertona, mnicha-trapisty, poety i diarysty, eseisty i mistrza duchowego.

JSN Dona is designed by JoomlaShine.com